Produkt : FOTOWOLTAIKA

Panel monokrystaliczny CSUN-305-60M

Kategoria: FOTOWOLTAIKA
Producent: CSUN
Produkt: na magazynie

Nowy produkt!      

Cena: 615,00 zł
Wrzuć: szt.
Powiększ

Panele monokrystaliczne posiadają czarny kolor, dlatego świetnie komponują się wizualnie z czarnym dachem. Są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie posiadają Państwo dużej powierzchni do instalacji, a zależy Państwu na uzyskaniu jak największej mocy.

 

Specyfikacja techniczna:

- Moc maksymalna Pmpp - 305 W
- Napięcie jałowe Voc - 39,90 V
- Prąd zwarcia Isc - 9,72 A
- Maksymalne napięcie Vmpp - 32,40 V
- Maksymalny prąd zasilania Imp - 9,42 A
- Wydajność modułu - 18,75%
- Wymiary modułu - 1640x992x35 mm
- Waga - 18,1 kg
- Rama - profil z anodyzowanego aluminium
- Szyba przednia - białe szkło hartowane 3,2mm
- Hermetyzacja komórkowa - EVA
- Warstwa spodnia - folia kompozytowa
- Ogniwa - 6x10 sztuk monokrystalicznych ogniw słonecznych 156,75mm x 156,75mm połączonych w serie
- Skrzynka przyłączeniowa prąd znamionowy - 12 A , IP 65
- Kable - długość 900mm , 1x4mm
- Złącza - MC4
 

Czym się różnią panele monokrystaliczne od polikrystalicznych? Ogniwo monokrystaliczne składa się z jednego kryształu, co wpływa na ich większą skuteczność oraz jednolitą barwę, najczęściej czarną. Z kolei ogniwa polikrystaliczne powstają poprzez stopienie wielu tafli krzemowych, a następnie z powstałego w ten sposób bloku wycina się pojedyncze wafle. Jest to proces zdecydowanie prostszy, co sprawia, że panele polikrystaliczne są tańsze w przeliczeniu na 1 Wat mocy.

 

Standardowy rozmiar panela to 1640mm * 992mm * 35mm. Każdy panel ma określoną moc np. 280W,  305W. Przyjmuje się, że w naszej strefie geograficznej jesteśmy w stanie uzyskać 1kWh z 1W paneli w ciągu roku. Największą ilość prądu panele produkują od marca do października. Miesiące od listopada do lutego odpowiadają w sumie za zaledwie 15 proc. produkcji rocznej.

 

Sercem każdej instalacji fotowoltaicznej jest inwerter. To do niego podłączamy stringi szeregowo połączonych paneli. Należy pamiętać, aby w jednym stringu były podłączone panele o tej samej charakterystyce energetycznej. Dopuszczalne jest wykonanie instalacji, którą będą tworzyć dwa stringi wykonane z dwóch rodzajów paneli pod warunkiem, że każdy z nich będzie podłączony do innego wejścia MPPT falownika. Należy pamiętać, aby każdy string był dopasowany energetycznie do wymagań inwertera.

 

Jeżeli zależy nam na osiągnięciu maksymalnej mocy z instalacji, a mamy ograniczoną powierzchnię na montaż paneli powinniśmy zdecydować się na panele monokrystaliczne Ten rodzaj paneli cieszy się również dużą popularnością ze względu na jednolity kolor i w przypadku instalacji na czarnej dachówce lepiej się z nią komponują.

Polityka prywatności i plików cookies. Copyrights © by AS-TON 2003-2020
nCMS by ARTENIKA.IT